Back to Top

Aktualności

XX Forum Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

30 września w Centrum Formacyjno - Rekolekcyjnym "Arka" w Gródku nad Dunajcem odbyło się XX Forum Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Delegacja naszej szkoły w składzie: dyrektor szkoły Ryszard Poradowski, Ks. Piotr Kiełbasa, opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Laura Cajka, oraz p. Joanna Zdrojewska, p. Adam Hejmej i  pokaźna grupa gimnazjalistów uczestniczyła w uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża.

Poprawiono: wtorek, 04, kwiecień 2017 20:00

Czytaj więcej...

Delegacja z Serbii w naszej szkole

" Niedawno w Łabowej gościli Serbowie z gminy Secanj. Była to rewizyta po tym, jak kilka miesięcy temu władze Łabowej przebywały w Serbii. W wyniku wspólnych wizyt, obie gminy podpisały umowę o współpracy. W czerwcu nauczyciele i  pracownicy Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego z Łabowej z wójtem Markiem Janczakiem przebywali w Secanj (Serbia). 

W czasie wizyty debatowali z samorządowcami, zwiedzali szkoły, rozmawiali z nauczycielami i uczniami. Wizyta wzbudziła wzajemna ciekawość związana z codziennym życiem, problemami z jakimi spotykają się Serbowie - zwłaszcza w odniesieniu do szkolnictwa. Już wtedy pojawił się szereg pomysłów dotyczących przyszłych kontaktów.

W efekcie tej krótkiej wizyty, do Łabowej przyjechała delegacja z Serbii. Podpisano umowę o współpracy. Ze strony gminy Secanj podpisał ja burmistrz Predrag Milosevic, ze strony gminy Łabowa - wójt Marek Janczak. Ośmioosobową delegację serbską stanowili m. in. burmistrz Predrag Milosevic, zastępca burmistrza Predrag Radovic, przewodniczący Rady Secanj Arsen Platin, sekretarz urzędu w Secanj Slobodan Repac, radny wojewódzki Darko Vukoje, prezes Stowarzyszenia Kulturalno - Artystycznego Neneada Vejinowić. Wszystko wskazuje na to, ze podpisana umowa będzie równie korzystna i interesująca jak pierwsze kontakty. "

Więcej  na stronie: https://sadeczanin.info/wiadomo%C5%9Bci/%C5%82abowa-b%C4%99dzie-wsp%C3%B3%C5%82pracowa%C4%87-z-serbami

Źródło: www.sadeczanin.info/  

 

Wywiadówka

Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej informuje, że w dniu 24 września 2015 (tj. w czwartek) o godzinie 16:00 odbędzie się wywiadówka dla rodziców uczniów Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej w Łabowej.

Z uwagi na wagę poruszanych spraw proszę o niezawodne przybycie.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego
dr inż.  Ryszard Poradowski

XII SZKOLNY DZIEŃ INTEGRACJI

W środę, 16 września, odbył się XII SZKOLNY DZIEŃ INTEGRACJI. Uczniowie wszystkich klas gimnazjum mieli w tym dniu 3 godziny zajęć dydaktycznych, a potem zajęcia integracyjne z wychowawcami. Klasy pierwsze tradycyjnie pozostały w szkole i miały zorganizowane zajęcia rekreacyjno - sportowe ( rozgrywki sportowe na sali gimnastycznej i  turniej piłki nożnej). Klasy drugie poszły w teren ( w stronę Uhrynia), gdzie palili ognisko, piekli kiełbaskę i świetnie się bawili biorąc udział w różnych konkurencjach (m. in.:podbijanie piłki, śpiewanie piosenek). Klasy trzecie udały się ścieżką edukacyjną na Feleczyn. Tam odbyły się różne zabawy rekreacyjne. Wszyscy świetnie się bawili.

 

Poprawiono: wtorek, 04, kwiecień 2017 20:00

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO WADOWIC I OŚWIĘCIMIA

15 września odbyła się pielgrzymka klas drugich naszego gimnazjum do Wadowic

. Wzięło w niej udział 50 uczniów i 4 nauczycieli. Wycieczkę zorganizowała pani Bożena Buczek, a opiekunami byli pani Irena Janiuk, pani Monika Piątek, pan Wiesław Matyjewicz. Głównym celem było poznanie miejsc związanych z osobą Patrona naszej szkoły. Uczniowie zwiedzili Dom św. Jana Pawła II oraz Bazylikę w Wadowicach. Mieli też okazję zjeść papieskie kremówki, spacerować po deptaku i kupić wiele pamiątek. Następnie pojechaliśmy do Oświęcimia, gdzie wszyscy mieli okazję zwiedzić Muzeum Auschwitz Birkenau.  Uczniowie z przejęciem i powagą, przez przeszło trzy godziny oglądali muzeum w Oświecimiu. Mieli okazję poznać choć niewielką część naszej historii.

Poprawiono: wtorek, 04, kwiecień 2017 20:00

Czytaj więcej...

Strona 14 z 93