Back to Top

Aktualności

Nadal Najlepsi w Małopolsce!

Nasza drużyna zdobyła po raz kolejny I miejsce w etapie wojewódzkim  Ogólnopolskiego Konkursu  Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski, reprezentując Popradzki Park Krajobrazowy. Drużyna w składzie: Amelia Król IIa, Joanna Totoś IIIa, Paulina Mołodec IIIb i Patryk Skraba IIId pojedzie w dniach 6-10 czerwca  na finał tego konkursu, który odbędzie się w województwie podkarpackim. Do konkursu od samego początku przygotowuje uczniów pani wicedyrektor Jolanta Brożek. Gratulujemy!

Mamy FINALISTĘ !

26 kwietnia 2016 roku w Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu odbył się  etap II Rejonowy XVI edycji Konkursu Historycznego ZIEMIA SĄDECKA OD PRZESZŁOŚCI DO WSPÓŁCZESNOŚCI. Konkurs zorganizowany pod patronatem: Aleksandra Palczewskiego - Małopolskiego Kuratora Oświaty, Ryszarda Nowaka - Prezydenta Miasta Nowy Sącz i Marka Pławiaka - Starosty Powiatu Nowosądeckiego. Uczeń naszego gimnazjum Dawid Orzeł kl. IIId zakwalifikował się do etapu  finałowego, który odbędzie się    13 czerwca br. Opiekunem naukowym Dawida jest pan Piotr Mółka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

"Bezpieczni w Cyberprzestrzeni"

 "Bezpieczni w Cyberprzestrzeni" - to akcja Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i Stowarzyszenia IPA Region Nowy Sącz, które  połączyły siły aby uczyć młodzież zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Wspólna akcja ma na celu propagowanie wśród młodzieży szkół gimnazjalnych bezpiecznych zachowań w sieci oraz ograniczenie negatywnych następstw korzystania z Internetu." W naszej szkole takie spotkanie odbyło się 22 kwietnia. (Wiecej na stronie http://nowy-sacz.policja.gov.pl/pl/aktualnosci)

Spotkanie z przedstawicialami Policji

W dniu 22 kwietnia 2016 odbyło się spotkanie uczniów klas III gimnazjum z przedstawicielami Policji w ramach programu dotyczącego zagrożeń w sieci Internetu.Spotkanie przeprowadzili: Pani aspirant Barbarę Leśniak, Pan nadkomisarz Robert Tomasik i Pan st. posterunkowy Tomasza Gargula. Zajęcia to efekt programu IPA (International Police Association). W Powiecie Nowosądeckim do udziału w programie wytypowane zostały tylko 3 szkoły – w tym łabowskie gimnazjum! Kolejnym wydarzeniem w ramach programu będzie spotkanie przedstawicieli Policji z rodzicami. Podsumowaniem będzie wspólne - czerwcowe spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Sączu. Poza przedstawicielami sądeckich szkół (uczniów i nauczycieli) biorących udział w projekcie spotkamy się z policjantami z Austrii, Czech i Słowacji, którzy podobne projekty przeprowadzili w swoich krajach. Będzie czas na rozmowy, dzielenie się uwagami i dyskusje.

dr inż. Ryszard Poradowski

Konsultacje z rodzicami

Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej przypomina o konsultacjach z rodzicami w dniu 27 kwietnia br. (środa) od godziny 16:00.

 

 Z uwagi na ważność omawianych spraw prosimy o niezawodne przybycie !!!

Strona 10 z 93