Back to Top

Aktualności

4. rocznica śmierci naszego Patrona Jana Pawła II

2 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole 4. rocznicę śmierci naszego Patrona Jana Pawła II. Rano o godz. 8. 00 odbyła się uroczysta Msza św. o szybką beatyfikację Jana Pawła II z intencji uczniów i nauczycieli. Celebrował ją ks. Grzegorz Lubecki.
Rocznicę śmierci Jana Pawła II uczciliśmy także poezją. Po raz piąty odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Wzięło w nim udział     uczniów. I miejsce zajął Przemek Kurzeja z klasy II c, II miejsce – Kamil Smreczak z kl. II c, a III miejsce – Renata Tokarz z kl. II c. Jak widać: klasa II c zdecydowanie górą w zmaganiach recytatorskich. Gratulacje!

Rekolekcje

Rekolekcje dla gimnazjalistów odbyły się w dniach 24 – 26 marca.

Katalog elektroniczny zbiorów biblioteki szkolnej

Katalog elektroniczny zbiorów biblioteki szkolnej

W marcu 2009 roku w bibliotece szkolnej zostało utworzone stanowisko komputerowe z dostępem do elektronicznego katalogu zbiorów biblioteki w sieci wewnętrznej. Korzystanie z katalogu komputerowego stwarza czytelnikowi większe możliwości, niż te które oferuje katalog tradycyjny.  

 

Poprawiono: wtorek, 04, kwiecień 2017 20:00

Czytaj więcej...

IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

27 marca odbył się półfinał IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II w Szkole Podstawowej nr 21 im. Jana Pawła II w Nowym Sączu. Nasze gimnazjum reprezentowali: Magda Ptak i Kamil Kocoń z kl. III d. Uczniowie solidnie się przygotowali pod kierunkiem p. Anny Chronowskiej, zgłębiając konkursową literaturę. Niestety, nie udało im się zakwalifikować dalej, do finału, ale w konkursach tak właśnie bywa... Konkurs był bardzo dobrze przygotowany i zorganizowany. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a nauczyciele podziękowania. Były także świąteczne wielkanocne życzenia i wielkanocne baranki dla wszystkich.

Zjazd Rodziny Szkół Jana Pawła II Diecezji Tarnowskiej

24 marca przedstawiciele naszej szkoły z Panią Dyrektor na czele wzięli udział w Zjeździe Rodziny Szkół Jana Pawła II Diecezji Tarnowskiej w Gródku nad Dunajcem. Na spotkanie przybył bp Wiktor Skworc. Nasza szkoła prezentowała się na tym spotkaniu. W jaki sposób? Otóż zaprezentowaliśmy wizerunek naszej szkoły i pracę wychowawczą związaną z Patronem szkoły. Pokazaliśmy m.in. nasz sztandar, portret Ojca Świętego, logo szkoły, kroniki papieskie i szkolne – dość okazałe, medal dla najlepszych absolwentów, nasze działania w Rodzinie Szkół. Ponieważ zbliżały się Święta Wielkanocne, naszą prezentację wzbogaciliśmy okolicznościowymi pracami naszych uczniów. Były pisanki, bukiety wiosennych kwiatów. Nasza prezentacja wzbudziła zainteresowanie wśród przybyłych na spotkanie nauczycieli.
Biskup Wiktor Skworc wpisał się do naszej szkolnej kroniki, składając życzenia całej społeczności szkolnej.

Strona 85 z 93