Back to Top

Aktualności

IV Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Jana Pawła II

14 maja  odbył się IV Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Jana Pawła II. Brali w nim udział uczniowie naszego gimnazjum i szkoły podstawowej. Pogoda dopisała. W biegu wzięło udział 91 uczniów gimnazjum: 45 dziewcząt i 46 chłopców. Najlepsze wśród dziewcząt okazały się: I miejsce – Ela Fiut z kl. I d, II miejsce – Natalia Ptaszek z kl. I a, III miejsce – Paulina Semla z kl. III a. Wśród chłopców I miejsce zajął Adam Konieczny z kl. III b, II miejsce – Marek Sekuła z kl. III a, a III miejsce – Jarek Malczak z kl. III d.
Klasyfikacja drużynowa: I miejsce – kl. III d; II miejsce – kl. I a i III miejsce – kl. I b Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.

I Ogólnoszkolny Test Wiedzy o Patronie Szkoły

14 maja odbył się I Ogólnoszkolny Test Wiedzy o Patronie Szkoły. Na drugiej lekcji wszyscy uczniowie rozwiązywali test składający się z 10 pytań (były 4 grupy). Wyniki w poniedziałek na apelu. Można zyskać pozytywną lub negatywną uwagę z zachowania oraz dodatkowe punkty do współzawodnictwa między klasami.

IX Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły - finał

13 maja 2009 r.  – finał IX Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły. Tradycyjnie konkurs odbył się w sali GOK-u. W Komisji pracowali: p. Wiesław Matyjewicz – przewodniczący, p. Stanisława Maksymiec i p. Agata Janus. Na widowni zasiadali uczniowie z klas, których przedstawiciele brali udział w zmaganiach konkursowych. Dopingowali swoich kolegów. Konkurs przygotowała i prowadziła jak zwykle od lat p. Anna Chronowska. Uczniowie rozwiązywali zadanie matematyczne, krzyżówkę, zmagali się z wykreślanką, układali cytat – słowa Jana Pawła II (rozsypanka) odpowiadali na różne pytania związane z życiem, działalnością i nauczaniem naszego Patrona. Poszczególne zadania przygotowali nauczyciele zasiadający w Komisji Konkursowej. Zmagania konkursowe zakończyły się zwycięstwem drużyny z klasy II c w składzie: Kamil Smreczak, Kamil Nowak i Basia Smyda (33 punkty), II miejsce zajęła kl. II b w składzie Mariola Kłębczyk, Renata Kucharska i Patryk Pitner i (32 punktów), III miejsce – kl. I a w składzie Kasia Jasińska, Kuba Lelito.i Tomek Karbowski(31 punktów), a IV miejsce – kl. I b (29 punktów). Jak widać, poziom był bardzo wyrównany. Nagrody książkowe zostanę wręczone w poniedziałek 18 maja na uroczystym apelu z okazji 89. rocznicy Urodzin Jana Pawła II.
    Do zobaczenia w przyszłym roku, na X Konkursie Wiedzy o Patronie Szkoły (będzie wielki jubileusz)...

Konkurs pod hasłem Polska Piastów

12 maja odbył się konkurs pod hasłem Polska Piastów, adresowany do uczniów klas pierwszych. I miejsce – Klaudia Piętka z kl. I d, II miejsce – Sebastian Mołodec z kl. I d i III miejsce – Sylwia Maciak z kl. I d.

IX Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły

8 maja odbył się pisemny etap IX Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły Janie Pawle II. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z klas pierwszych i drugich. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 23 pytań. Do finału zakwalifikowały się klasy, które uzyskały 80% ogólnej liczby punktów: kl. I b, kl. I a, kl. II c i kl. II b.

Strona 82 z 93