Back to Top

Aktualności

Jak każdy mieszkaniec naszej gminy powinien dbać o środowisko

W związku z przeprowadzaną w dniach 18 – 20 IX akcją „Sprzątanie świata” Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody zorganizowało konkurs plastyczny na plakat pod tytułem „Jak każdy mieszkaniec naszej gminy powinien dbać o środowisko”. Plakaty mogły być wykonywane przez grupę uczniów liczącą do 4 osób. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy. Plakaty zostały zaprezentowane na ogólnoszkolnej wystawie. Oto wyniki konkursu:
 
I miejsce – kl. II d pracę wykonały: Maciak Sylwia, Rodak Agnieszka, Tuczyńska Kinga, Żabińska Klaudia
II miejsce – kl. II b pracę wykonały: Hajduga Klaudia, Jurek Aleksandra, Sarata Paulina
III miejsce – kl. III b pracę wykonały: Jacek Dominika, Kłębczyk Mariola

VII Gimnazjalny Rajd Szlakami Jana Pawła II

Dnia 16 września odbył się VII Gimnazjalny Rajd Szlakami Jana Pawła II. Przeszliśmy trasę z Hańczowej do Mochnaczki po drodze zdobywając Lackową, jeden z najwyższych szczytów Beskidu Niskiego (997 m.npm). Jak zawsze prowadzili nas doświadczony przewodnik mgr Jakub Owsianka oraz opiekunka SKKT mgr Danuta Binko. Szczególnie podobało się nam niezwykle strome zejście z Lackowej. Zapraszamy na kolejny rajd za rok.

Wybory

17 września 2009 roku zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego przez komisję wyborczą w składzie: Ewa Malczak, Marta Jędrol. Wybory nadzorował pedagog szkolny mgr Jakub Owsianka. Przewodniczącą została Karolina Maciak z kl. III c. W skład zarządu SU weszły również następujące osoby: Magdalena Rodak (zastępca przewodniczącego),  Dominika Jacek (Sekcja organizacyjna), Agnieszka Rodak (sekcja porządkowa), Małgorzata Sarata (sekcja finansowa). Na Opiekuna Samorządu został wybrany mgr Adam Hejmej. Wszystkim wybranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Dzień Integracji

9 września - jak co roku od kilku lat odbył się Dzień Integracji wg przygotowanego przez Zespół Wychowawców planu. Uczniowie poszczególnych klas pod opieką swoich wychowawców integrowali się w terenie. 

Nowy rok szkolny

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W tym roku szkolnym w naszym gimnazjum będzie się uczyć 249 uczniów w 11 klasach. Wychowawcami klas I zostali: kl. I a – mgr Agata Janus, I b – mgr Adam Hejmej, kl. I c – mgr Anna Totoś. W klasach II i III nic się nie zmieniło. W naszej szkole pojawili się nowi nauczyciele: p. mgr Katarzyna Kwaśny będzie opiekować się uczniami na świetlicy szkolnej, p. mgr Marek Zachradnik będzie uczył języka niemieckiego i p. mgr Mariusz Gorczowski – muzyki. W tym roku szkolnym będziemy pracować pod hasłem Bądźcie świadkami Bożego Miłosierdzia. Na spotkaniu z młodzieżą i gronem pedagogicznym nowy rok szkolny rozpoczęła p. dyr. Celina Cempa. 
Całej społeczności szkolnej życzymy dobrego i udanego roku oraz samych sukcesów.

Strona 79 z 93