Back to Top

Aktualności

Październik Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku po raz kolejny obchodziliśmy w naszym gimnazjum międzynarodowe święto bibliotek szkolnych! Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. W tym roku po raz drugi obchodzone jest w październiku przez cały miesiąc . Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało: Biblioteki szkolne: Pełen obraz (School Libraries: The Big Picture)
Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyła się:
• Wystawa w bibliotece szkolnej dorobku patrona Gimnazjum - Jana Pawła II
• I etap VI edycji całorocznego konkursu Czy znasz swoją gminę?
• Elektroniczny katalog książek bez tajemnic! (Zajęcia instruktażowe dla gimnazjalistów)

Remont sali gimnastycznej

W dniach 16 – 17 i 24 – 27 października w sali gimnastycznej wykonano prace modernizacyjno-remontowe. Usunięto stare urządzenia zabezpieczające okna, zastępując je elastycznymi siatkami, pomalowano w całości elewację wewnętrzną oraz lamperie, odnowiono salę zajęć korekcyjnych. Dodatkowo zamontowano 12 nowych drabinek, zmodernizowano uchwyty tablic do kosza i zamontowano obręcze uchylne. Doposażono salę w nowe ławeczki i materace gimnastyczne.

Zbiórka na fundację "Pomóż i Ty"

Samorząd uczniowski sprzedawał równiż kalendarzyki oraz "pomoce naukowe", które kosztowały 1 zł. Łacznie zebrano 44 zł, które przekazano fundacji "Pomoóż i Ty".

Zawodowa przyszłość

Gmina Łabowa realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pod nazwą ZAWODOWA PRZYSZŁOŚĆ  w formie indywidualnych zajęć z uczniami i warsztatów grupowych dla uczniów uczęszczających do Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej.

Święto Szkoły

16 października 2009 obchodziliśmy po raz 9. w naszej szkole Święto Szkoły – rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II i poświęcenia sztandaru. Uczciliśmy 31. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 20. rocznicę upadku komunizmu w Polsce oraz 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Najpierw, tradycyjnie w obecności pocztów sztandarowych szkoły podstawowej i gimnazjum, uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji rychłej beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Mszę koncelebrowali ks. Andrzej Fik i ks.Grzegorz Lubecki.
Potem na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, którą prowadziła przewodnicząca SU Karolina Maciak.
Poprawiono: wtorek, 04, kwiecień 2017 20:00

Czytaj więcej...

Strona 77 z 93