Back to Top

Aktualności

Góra Grosza

W naszej szkole, jak co roku, prowadzona była akcja "Góra Grosza" . Nasza szkoła zebrała w tym roku 85,85 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!

Rozstrzygnięcie konkursu: „Przydrożne Frasobliwości Świętych - Kapliczki Sądecczyzny".

W październiku 2008 roku nowosądeckie starostwo ogłosiło konkurs pod nazwą „Przydrożne Frasobliwości Świętych - Kapliczki Sądecczyzny".

Konkurs był jednym z wydarzeń upamiętniających Rok Jana Pawła II na Sądecczyźnie. Celem akcji było poszerzenie zainteresowań młodych ludzi otaczającą ich sztuką, dostrzeżenie piękna w najbliższym otoczeniu, pogłębienie wiedzy o tradycjach ludowych i religijnych naszych „małych ojczyzn". Adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu i miasta Nowy Sącz. Uczestniczące w nim zespoły miały za zadanie znalezienie w terenie swojej gminy, małych obiektów  architektury sakralnej - przydrożnych kapliczek, krzyży, figurek... Opisanie, sfotografowanie oraz zebranie wszelkich informacji o historii ich powstania, fundatorach lub legendach i przekazach o nich opowiadanych. Końcowym etapem było zebranie danych w wersji elektronicznej, zaprojektowanie i wykonanie albumu przedstawiającego wybrana kapliczkę.

Poprawiono: wtorek, 04, kwiecień 2017 20:00

Czytaj więcej...

Zajęcia Integracyjne

W dniach 3-5 listopada odbyły się zajęcia integracyjne dla pierwszoklasistów prowadzone prz p. Anetę Małecką z Poradni pedagogicznej w Krynicy.

I etap Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

3 listopada 2009 r. odbył się I etap ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski, którego organizatorem był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego Oddział Stary Sącz. Wzięło w nim udział 20 uczniów, a do II etapu zakwalifikowało się 14.

Szkolny etap konkursu OLIMPUS SESJA JESIENNA

W dniu 4 listopada 2009 r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny OLIMPUS SESJA JESIENNA. Startowało w nim 11 uczniów klas I, II i III gimnazjum.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 31.12.2009 r.

Strona 76 z 93