Back to Top

Wyniki konkursu Eko - Planeta

Na początku maja Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie ogłosiło wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO PLANETA”. Bardzo dobrze wypadli w nim nasi uczniowie, z których najlepszy wynik osiągnęła Faustyna Konieczna z kl. III d.
Wyróżnienia w konkursie otrzymali również:
1.    Dominika Świgut kl. III b
2.    Jakub Lichoń kl. III a
3.    Aleksandra Filip kl. III a
4.    Patrycja Zaczyk kl. II c
5.    Patryk Skraba kl. II d
                                      Gratulujemy wiedzy!

Ekotest

W związku z obchodami „Dnia Ziemi” dwudziestu dwóch uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska - EKOTEST. Udział w konkursie polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 30 zadań, których  wykonanie wymagało bardzo szerokiej i szczegółowej wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Wyniki konkursu pojawią się pod koniec maja 2015 r.

 

 

Czytaj więcej...

Zwycięstwo w etapie wojewódzkim konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W dniu 9 kwietnia w sali obrad Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie odbył się etap wojewódzki (IV) XIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie wzięły udział czteroosobowe drużyny reprezentujące dziewięć parków województwa małopolskiego. Popradzki Park Krajobrazowy był reprezentowany przez drużynę naszego gimnazjum, która zwyciężyła w poprzednim etapie w Barcicach. W składzie naszej drużyny znalazły się:
1.    Konieczna Faustyna kl. III d
2.    Mołodec Paulina kl. II b
3.    Świgut Dominika kl. III b
4.    Totoś Joanna kl. II a

W pierwszej części konkursu wszyscy uczestnicy rozwiązywali test złożony z 25 pytań dotyczących wiedzy z biologii, geografii, ekologii oraz wiedzy o 11 parkach krajobrazowych województwa małopolskiego. W części drugiej rozpoznawali dwadzieścia slajdów przedstawiających chronione zwierzęta (z listy obejmującej około 100 gatunków) oraz dwadzieścia slajdów przedstawiających chronione rośliny. Po podsumowaniu wyników wyłoniono zwycięzców indywidualnych i drużynowych.
Nasza drużyna zaprezentowała się świetnie zdobywając I miejsce drużynowo.
Wyniki drużynowe:
I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Łabowej (Popradzki PK) 418pkt
III miejsce – Gimnazjum w Zalasowej (Park Krajobrazowy Pasma Brzanki)
II miejsce – Gimnazjum w Bibicach (Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie)
Cała drużyna otrzymała nagrody w postaci aparatów fotograficznych i książek z rąk Pana Tomasza Pietrusiaka,  Zastępcy Dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Wielkim sukcesem było również zajęcie I miejsca w konkurencji indywidualnej przez Faustynę Konieczną (106 pkt.), która otrzymała w nagrodę tablet.
Nasza drużyna będzie reprezentować już po raz dziewiąty województwo małopolskie na finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w dniach 25 - 29 maja 2015 roku w województwie lubuskim.
                                                          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

Czytaj więcej...

Sukces w Małopolskim Konkursie Biologicznym

Zakończył się Małopolski Konkurs Biologiczny dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego organizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. W tym roku szkolnym hasło konkursu brzmiało – „Zdrowie człowieka". Uczennica kl. III d Faustyna Konieczna osiągnęła w tym konkursie wielki sukces zdobywając tytuł laureata. Było to szczególnie trudne zadanie ponieważ poziom był bardzo wysoki i trzeba było zdobyć aż 97% możliwych punktów. Tytuł laureata zwalnia Faustynę z egzaminu gimnazjalnego w części przyrodniczej oraz uprawnia do przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadgimnazjalnej. Opiekunem naukowym Faustyny jest nauczyciel biologii- pani Jolanta Brożek.              Gratulujemy Faustynie wiedzy i wytrwałości.

 

 

Czytaj więcej...

Etap parkowy ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W dniu 5 marca w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu Filia w Barcicach odbył się etap parkowy (III) XIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie wzięło udział 10 czteroosobowych drużyn z dziesięciu gimnazjów reprezentujących gminy z obszaru Popradzkiego Parku Krajobrazowego. W drużynie naszego gimnazjum znalazły się następujące uczennice:
1.    Konieczna Faustyna kl. III d
2.    Mołodec Paulina kl. II b
3.    Świgut Dominika kl. III b
4.    Totoś Joanna kl. II a
Konkurs został oceniony przez uczestników jako bardzo trudny. Należało się w nim wykazać szeroką wiedzą z różnych dziedzin biologii, z geografii oraz wiedzą o najbliższym regionie dotyczącą Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Cieszymy się, że nasi uczniowie kolejny raz poradzili sobie świetnie zajmując pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Łabowej – 233 pkt
II miejsce –Gimnazjum w Przysietnicy – 189 pkt
III miejsce – Gimnazjum w Tyliczu – 186 pkt
Również bardzo dobrze wypadliśmy w klasyfikacji indywidualnej, w której rywalizowało 40 uczniów:
I miejsce – Konieczna Faustyna – 65 pkt/71 pkt
II miejsce – Świgut Dominika – 60 pkt/71 pkt
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dziewczęta z naszej drużyny otrzymały wieże muzyczne Samsung. Faustyna Konieczna za zwycięstwo indywidualne została nagrodzona smartwatchem a nasze gimnazjum otrzymało urządzenie wielofunkcyjne. Nasza drużyna  będzie reprezentować Popradzki Park Krajobrazowy w finale wojewódzkim tego konkursu, który odbędzie się 9 kwietnia w Krakowie.    
                                                   Gratulujemy i życzymy dalszy sukcesów.

 

Czytaj więcej...

Strona 11 z 28