Dokładnie w rocznicę urodzin Karola Wojtyły, 18 maja 2017 r odbył się już VIII Powiatowy Rajd Szkół  im. Jana Pawła II.  Mottem rajdu są słowa Jana Pawła II „Pilnujcie mi tych szlaków”, który uwielbiał  górskie wędrówki. Jego organizatorem od początku są Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Zespół Szkół i Placówek w Piwnicznej Zdroju oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju, a sam rajd ma charakter międzynarodowy, gdyż uczestniczy w nim młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły w Lipanach ( Słowacja).

W przeciwieństwie do ubiegłego roku dopisała pogoda.  11 zgłoszonych drużyn poznawało atrakcje Krynicy- Zdroju i wędrowało po otaczających miasto wzniesieniach. Trasy prowadziły spod pomnika Jana Kiepury i ze Słotwin na Górę Krzyżową, następnie na Górę Parkową, gdzie przy pamiątkowej tablicy poświęconej Janowi Pawłowi II zostały zapalone znicze.  Nad zdrowiem młodzieży na trasie i podczas finału rajdu czuwała Malta Służba Medyczna, której komendantem jest ksiądz Andrzej Faron, a wolontariuszami uczniowie szkoły. Następnie uczestnicy rajdu udali się do szkoły. Na mecie rajdu  odbyły się konkursy: wiedzy o szlakach papieskich, życiu Patrona i Beskidzie Sądeckim oraz piosenki turystycznej, które zadecydowały o kolejności na podium. Poziom wiedzy uczestników był w tym roku bardo wysoki i wyrównany a w konkursie piosenki uczestnicy wykazali się wielką pomysłowością. Nie zabrakło również ulubionej pieśni Patrona „Barki” i wspólnej zabawy –  uczestnicy i opiekunowie  połączyli swoje siły w tańcu belgijskim. Na zakończenie na życzenie organizatorów została odśpiewana piosenka w wykonaniu gimnazjalistów z Łabowej " Taki mały, taki duży może świętym być....". Dzięki Starostwu Powiatowemu uczestnicy rajdu mogli liczyć również na pyszny poczęstunek przygotowany przez uczniów  technikum gastronomicznego w ZSP pod opieką nauczycieli.

Wśród szkół podstawowych wygrała SP nr 21 im. Jana Pawła II w Nowym Sączu, wśród gimnazjów I miejsce zdobyło Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łabowej, najlepszymi szkołami ponadgimnazjalnymi okazały się ex equo Zespół Szkół im. Św Kingi w Łącku i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy- Zdroju. W kategorii międzynarodowej zwyciężyła szkoła w Lipanach.  Nasze gimnazjum  reprezentowała 10-cio osobowa grupa uczniów:  (konkurs wiedzy) - Izabela Dutka IIId, Oliwia Kroczek IIId, Dominika Zaczyk IIIc, (śpiew) - Dżesika Ciapała IIIb, Eryk Frączek IIIb, Zuzanna Fugas IIId, Magdalena Łaciak IIb, Łukasz Ogórek IIb, Aleksandra Sarata IIb, (gitara) - Maciej Cabak IIb. Grupą podczas rajdu opiekowali się : mgr. Danuta Binko (przygotowująca uczniów do konkursów) oraz mgr. Przemysław Janisz. Na zakończenie każda drużyna  otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom, które wręczali członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Pan  Marian Ryba, radny powiatowy Pan Ryszard Poradowski oraz pani Urszula Janusz, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Piwnicznej – Zdroju.