Włącz myślenie i wyłącz palenie

Jak co roku, w trzeci czwartek listopada, od ponad 40 lat, obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. W tym roku był obchodzony 17 listopada. Każdorazowo Jest to okazja dla tysięcy palaczy, by tego dnia zerwać z nałogiem.  Palenie papierosów to poważny problem naszych czasów. Warto pamiętać, że palacz zaciąga się dymem, który zawiera 4000 związków chemicznych, z czego około 40 jest rakotwórczych - wszystkie rodzaje papierosów (także light oraz slim) są tak samo trujące dla organizmu! Najskuteczniejszym sposobem ograniczenia ryzyka zachorowania na raka płuc jest rzucenie palenia. Bez względu na wiek rzucenie palenia się opłaca!

Nasza szkoła wzięła udział w obchodach tego dnia. Uczniowie z wielu klas włączyli się do akcji informacyjno-edukacyjnej i przygotowali różne prace (plastyczne, prezentacje multimedialne) na temat palenia oraz zagrożeń z tym związanych. Koordynatorem akcji była p. Urszula Pych.

I miejsce Kinga Szyszka IIIc

II miejsce Patrycja Auguet IIIc

III miejsce Irena Baran IIId i Anna Kubisz Ia.

Gratulujemy!!!