W dniach 29.04 - 6.05 2016 odbyła się pielgrzymka do Włoch. Inicjatorami pielgrzymki byli uczniowie i rodzice klas IIIb i IIIc  oraz SKKT pod opieką mgr Danuty Binko, która była kierownikiem wycieczki. Organizatorem wycieczki było Biuro Podróży "MAXIM" z Nowego Sącza. W pielgrzymce wzięło udział 17 uczniów naszego gimnazjum: z kl. IIIa - Monika Cabak, Piotr Zygadlewicz, z kl. IIIb - Aleksander Bogdański, Mateusz Laskoś, Natalia Pasiut, Jakub Ryba, z kl. IIIc - Mateusz Magiera, Monika Mirek, Paulina Sekuła, Patrycja Zaczyk, z kl. IIId - Jan Gawlak, z kl. IIa - Rita Kościsz, Oliwia Nieć, z kl. IId - Szymon Złocki, z kl. Ib - Łukasz Ogórek, Aleksandra Sarata, Katarzyna Stach. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali: mgr Irena Janiuk oraz  mgr Marta Ptak. Ponadto w pielgrzymce wzięły udział 3 nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej : mgr Marta Borek, mgr Iwona Wilk oraz mgr Bernadetta Zygadlewicz. Pielgrzymka liczyła ogółem 51 uczestników. Pilotem wycieczki był mgr Grzegorz Pasternak. Środek transportu - autokar z Biura Podróży "MAXIM". Kierowcy: Artur Olesiak i Józef Piotrowicz. Opiekunem duchowym był ks. Marcin Mastalski - wikariusz w parafii Św. Małgorzaty w Nowym Sączu, nauczyciel w Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu. Koszt wycieczki : 1330 zł + 100 EURO.        Program wycieczki:

29.04/ 30.04.2016)  Msza Św. w Łabowej o godz. 18.00.  Wyjazd z Łabowej o godz. 19.00, przejazd autokarem do Włoch  w godzinach popołudniowych przyjazd do Rimini, znanej miejscowości, uwiecznionej zwłaszcza w włoskich filmach , zakwaterowanie w hotelu, wolne popołudnie na plażowanie, obiadokolacja i nocleg - Hotel CONSUL Viale Neri/Viale Regina Elena w Rimini.

01.05.2016) wczesne śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do San Giovanni Rotondo. Wczesnym popołudniem zwiedzanie  świątyni klasztornej – miejsca posługi Ojca Pio, muzeum oraz celi Świętego. Nawiedzenie nowej Bazyliki pw. Ojca Pio. Msza Święta – czas na modlitwę i zadumę przy grobie Świętego. Przejazd do hotelu,w pobliżu San Giovanni Rotondo, obiadokolacja i nocleg - Hotel GARDEN Via Foggia w San Giovanni Rotondo.

02.05.2016) śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Pompei i zwiedzanie: ruin starożytnych Pompei, miasta zasypanego popiołami wulkanicznymi po wybuchu Wezuwiusza: Forum, Bazylika, Łaźnie, Macellum, Teatro Grande, dom Fauna. Po południu  przejazd do hotelu  w okolice Neapolu na obiadokolację i nocleg - Eurohotel IRENE Via Luvani 20 w Gragnano.

03.05.2016 DZIEŃ) śniadanie, wykwaterowanie przejazd do Rzymu. Zwiedzanie miasta: Bazylika św. Jana na Lateranie, Kolosseum ( z zewnątrz ), Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Fonatanna di Trevi, Plac Hiszpański. Msza Święta w Kościele Św. Katarzyny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg - Hotel PARK VILLA MARIA Via del Mare 263 w Pavona di Albano

04.05.2016) śniadanie, dalsze zwiedzanie Rzymu, Watykan, -  Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską Bazylika św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II.  Możliwość uczestnictwa w audiencji papieskiej, pod warunkiem dostępności wejściówek i obecności papieża w Rzymie. Po południu przejazd do hotelu  na obiadokolację i nocleg - Hotel PARK VILLA MARIA Via del Mare 263 w Pavona di Albano

05.05.2016) śniadanie, wykwaterowanie -  wyjazd w drogę powrotną. Asyż -( 9h postój) zakupy, zwiedzanie Bazyliki, Msza Święta, spacer po Asyżu, obiadokolacja. Wyjazd z Asyżu w godzinach wieczornych.

06.05.2016) przyjazd do Łabowej w godzinach popołudniowych.