W dniach 29.04 - 6.05 2016 odbyła się pielgrzymka do Włoch. Inicjatorami pielgrzymki byli uczniowie i rodzice klas IIIb i IIIc  oraz SKKT pod opieką mgr Danuty Binko, która była kierownikiem wycieczki. Organizatorem wycieczki było Biuro Podróży "MAXIM" z Nowego Sącza. W pielgrzymce wzięło udział 17 uczniów naszego gimnazjum: z kl. IIIa - Monika Cabak, Piotr Zygadlewicz, z kl. IIIb - Aleksander Bogdański, Mateusz Laskoś, Natalia Pasiut, Jakub Ryba, z kl. IIIc - Mateusz Magiera, Monika Mirek, Paulina Sekuła, Patrycja Zaczyk, z kl. IIId - Jan Gawlak, z kl. IIa - Rita Kościsz, Oliwia Nieć, z kl. IId - Szymon Złocki, z kl. Ib - Łukasz Ogórek, Aleksandra Sarata, Katarzyna Stach. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali: mgr Irena Janiuk oraz  mgr Marta Ptak. Ponadto w pielgrzymce wzięły udział 3 nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej : mgr Marta Borek, mgr Iwona Wilk oraz mgr Bernadetta Zygadlewicz. Pielgrzymka liczyła ogółem 51 uczestników. Pilotem wycieczki był mgr Grzegorz Pasternak. Środek transportu - autokar z Biura Podróży "MAXIM". Kierowcy: Artur Olesiak i Józef Piotrowicz. Opiekunem duchowym był ks. Marcin Mastalski - wikariusz w parafii Św. Małgorzaty w Nowym Sączu, nauczyciel w Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu. Koszt wycieczki : 1330 zł + 100 EURO.        Program wycieczki:

 

29.04/ 30.04.2016)  Msza Św. w Łabowej o godz. 18.00.  Wyjazd z Łabowej o godz. 19.00, przejazd autokarem do Włoch  w godzinach popołudniowych przyjazd do Rimini, znanej miejscowości, uwiecznionej zwłaszcza w włoskich filmach , zakwaterowanie w hotelu, wolne popołudnie na plażowanie, obiadokolacja i nocleg - Hotel CONSUL Viale Neri/Viale Regina Elena w Rimini.
 

01.05.2016) wczesne śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do San Giovanni Rotondo. Wczesnym popołudniem zwiedzanie  świątyni klasztornej – miejsca posługi Ojca Pio, muzeum oraz celi Świętego. Nawiedzenie nowej Bazyliki pw. Ojca Pio. Msza Święta – czas na modlitwę i zadumę przy grobie Świętego. Przejazd do hotelu,w pobliżu San Giovanni Rotondo, obiadokolacja i nocleg - Hotel GARDEN Via Foggia w San Giovanni Rotondo.

 

02.05.2016) śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Pompei i zwiedzanie: ruin starożytnych Pompei, miasta zasypanego popiołami wulkanicznymi po wybuchu Wezuwiusza: Forum, Bazylika, Łaźnie, Macellum, Teatro Grande, dom Fauna. Po południu  przejazd do hotelu  w okolice Neapolu na obiadokolację i nocleg - Eurohotel IRENE Via Luvani 20 w Gragnano.


03.05.2016 DZIEŃ) śniadanie, wykwaterowanie przejazd do Rzymu. Zwiedzanie miasta: Bazylika św. Jana na Lateranie, Kolosseum ( z zewnątrz ), Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Fonatanna di Trevi, Plac Hiszpański. Msza Święta w Kościele Św. Katarzyny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg - Hotel PARK VILLA MARIA Via del Mare 263 w Pavona di Albano


04.05.2016) śniadanie, dalsze zwiedzanie Rzymu, Watykan, -  Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską Bazylika św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II.  Możliwość uczestnictwa w audiencji papieskiej, pod warunkiem dostępności wejściówek i obecności papieża w Rzymie. Po południu przejazd do hotelu  na obiadokolację i nocleg - Hotel PARK VILLA MARIA Via del Mare 263 w Pavona di Albano


05.05.2016) śniadanie, wykwaterowanie -  wyjazd w drogę powrotną. Asyż -( 9h postój) zakupy, zwiedzanie Bazyliki, Msza Święta, spacer po Asyżu, obiadokolacja. Wyjazd z Asyżu w godzinach wieczornych.

 

06.05.2016) przyjazd do Łabowej w godzinach popołudniowych.

 


 alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt