W dniu 28 kwietnia 2016 roku w sali obrad Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie odbył się etap wojewódzki (IV) XV edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie wzięły udział czteroosobowe drużyny reprezentujące następujące parki krajobrazowe województwa małopolskiego: PK Beskidu Małego, Ciężkowicko-Rożnowski PK, Dłubniański PK, PK Dolinki Krakowskie, PK Orlich Gniazd, PK Pasma Brzanki, Popradzki PK, Rudniański PK, Tenczyński PK, Wiśnicko-Lipnicki PK. Popradzki Park Krajobrazowy był reprezentowany przez drużynę naszego gimnazjum, która zwyciężyła w poprzednim etapie w Barcicach. W składzie naszej drużyny znaleźli się:
1.    Król Amelia  kl. II a                      
2.    Mołodec Paulina  kl. III b
3.    Skraba Patryk  kl. III d
4.    Totoś Joanna  kl. III a
W pierwszej części konkursu wszyscy uczestnicy rozwiązywali test złożony z 25 pytań dotyczących wiedzy z biologii, geografii, ekologii oraz wiedzy o 11 parkach krajobrazowych województwa małopolskiego. W części drugiej rozpoznawali piętnaście slajdów przedstawiających chronione zwierzęta (z listy obejmującej 120 gatunków) oraz piętnaście slajdów przedstawiających chronione rośliny. Po podsumowaniu wyników wyłoniono zwycięzców indywidualnych i drużynowych. Nasza drużyna zaprezentowała się świetnie zdobywając I miejsce.
Wyniki drużynowe:
I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Łabowej (Popradzki Park Krajobrazowy)
II miejsce – Gimnazjum w Kobylu (Wiśnicko – Lipnicki Park Krajobrazowy)
III miejsce – Gimnazjum w Zalasowej (Park Krajobrazowy Pasma Brzanki)

W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajęła Mołodec Paulina, a II miejsce zdobyła Totoś Joanna.
Cała drużyna otrzymała nagrody w postaci tabletów i książek z rąk Pana Tomasza Pietrusiaka,  Zastępcy Dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Nasza drużyna będzie reprezentować już po raz dziesiąty województwo małopolskie na finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w dniach 06 - 10 czerwca 2016 roku w Solinie w województwie podkarpackim.
                                                          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt