W dniu 18 marca 2016 roku w Powiatowej i Miejsko-Gminnej  Bibliotece Publicznej w Starym Sączu Filia w Barcicach odbył się etap parkowy (III) XV edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie wzięło udział 10 czteroosobowych drużyn z dziesięciu gimnazjów reprezentujących gminy z obszaru Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Drużyny te wygrały eliminacje gminne. Z powiatu nowosądeckiego uczestniczyły drużyny reprezentujące gimnazja w: Bereście (gmina Krynica), Jazowsku (gmina Łącko), Łabowej, Łomnicy (gmina Piwniczna), Nawojowej, Rytrze, Starym Sączu, Złockiem (gmina Muszyna). Z powiatu nowotarskiego przybyły drużyny z gimnazjum w Krościenku i Szczawnicy. W drużynie naszego gimnazjum znaleźli się następujący uczniowie:
1.    Król Amelia  kl. II a                      
2.    Mołodec Paulina  kl. III b
3.    Skraba Patryk  kl. III d
4.    Totoś Joanna  kl. III a
Konkurs został oceniony przez uczestników jako bardzo trudny. Należało się w nim wykazać szeroką wiedzą z różnych dziedzin biologii, z geografii oraz wiedzą o najbliższym regionie dotyczącą Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Cieszymy się, że nasi uczniowie kolejny raz poradzili sobie świetnie zajmując pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej.
Oto wyniki konkursu:
I miejscePubliczne Gimnazjum w Łabowej
II miejsce – Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu
III miejsce – Gimnazjum w Rytrze
Również bardzo dobrze wypadliśmy w klasyfikacji indywidualnej, w której rywalizowało 40 uczniów:
I miejsce – Mołodec Paulina  
II miejsce – Totoś Joanna

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.  Nasza drużyna  będzie reprezentować Popradzki Park Krajobrazowy w finale wojewódzkim tego konkursu, który odbędzie się 28 kwietnia w Krakowie.    
                                                   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.