Nasze koło zachęcało uczniów do udziału w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo!” organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.
Tegoroczna edycja pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo” dotyczy kształtowania prawidłowych zachowań oraz właściwych postaw młodzieży w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce, podczas nauki i zabawy. Celem konkursu jest zainteresowanie problemem, co może się stać, gdy nie przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, a także ukazanie strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Poprzez sztukę można zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu oraz nauczyć prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Zadaniem konkursu jest promowanie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Ważne jest także, aby zdobyta wiedza towarzyszyła młodym ludziom przez całe życie.
Prace plastyczne wykonali następujący uczniowie:
Horowska Patrycja kl. I a
Sarata Aleksandra kl. I b
Kubisz Monika kl. I c
Lelito Mariola kl. II a
Frączek Mariola kl. II d
Gabriela Wontorczyk z kl. III a.