Dnia 25.09.2015 14 - osobowa grupa uczniów z Łabowej pod opieką mgr. Barbary Szczeciny oraz mgr Danuty Binko wzięła udział w Małopolskiej Nocy Naukowców w Nowym Sączu. Impreza została zorganizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. Nasza grupa w godzinach od 16.00 do 19.00 odwiedziła Instytut Techniczny oraz Kampus Instytutu Kultury Fizycznej.

W programie imprezy były zorganizowane wykłady, prezentacje, laboratoria, warsztaty, gry i zabawy dydaktyczne, różne zajęcia sportowe, gry terenowe oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Gimnazjaliści z Łabowej byli zafascynowani imprezą - wszystkie punkty imprezy, które mieliśmy okazję zaliczyć cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał Dyplom Młodego Naukowca. Uczniowie obecni na wyjeździe: kl. Ia - Arkadiusz Bacia, Dominik Laskoś, Maciej Pikuła, kl. IIb - Magdalena Reyman, kl. IIc - Klaudia Dąbek, Anna Mikulska, kl. IIIa - Joanna Totoś, Gabriela Wontorczyk, kl. IIIb - Natalia Baran, Jan Bogdański, Piotr Cieśla, Izabela Harnik, Natalia Pasiut, Mariola Pikuła. Poniższa galeria zdjęć obrazuje nasze emocje związane z imprezą naukową.