" Niedawno w Łabowej gościli Serbowie z gminy Secanj. Była to rewizyta po tym, jak kilka miesięcy temu władze Łabowej przebywały w Serbii. W wyniku wspólnych wizyt, obie gminy podpisały umowę o współpracy. W czerwcu nauczyciele i  pracownicy Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego z Łabowej z wójtem Markiem Janczakiem przebywali w Secanj (Serbia). 

W czasie wizyty debatowali z samorządowcami, zwiedzali szkoły, rozmawiali z nauczycielami i uczniami. Wizyta wzbudziła wzajemna ciekawość związana z codziennym życiem, problemami z jakimi spotykają się Serbowie - zwłaszcza w odniesieniu do szkolnictwa. Już wtedy pojawił się szereg pomysłów dotyczących przyszłych kontaktów.

W efekcie tej krótkiej wizyty, do Łabowej przyjechała delegacja z Serbii. Podpisano umowę o współpracy. Ze strony gminy Secanj podpisał ja burmistrz Predrag Milosevic, ze strony gminy Łabowa - wójt Marek Janczak. Ośmioosobową delegację serbską stanowili m. in. burmistrz Predrag Milosevic, zastępca burmistrza Predrag Radovic, przewodniczący Rady Secanj Arsen Platin, sekretarz urzędu w Secanj Slobodan Repac, radny wojewódzki Darko Vukoje, prezes Stowarzyszenia Kulturalno - Artystycznego Neneada Vejinowić. Wszystko wskazuje na to, ze podpisana umowa będzie równie korzystna i interesująca jak pierwsze kontakty. "

Więcej  na stronie: https://sadeczanin.info/wiadomo%C5%9Bci/%C5%82abowa-b%C4%99dzie-wsp%C3%B3%C5%82pracowa%C4%87-z-serbami

Źródło: www.sadeczanin.info/