19 maja 2015r odbył się VI Powiatowy Rajd Szkół im. Jana Pawła II pod hasłem” Pilnujcie mi tych szlaków”.  Tak się złożyło, że prawie zbiegł się on z 95 rocznicą urodzin świętego Jana Pawła II- patrona większości szkół uczestniczących w rajdzie. Patronat honorowy objął Starosta Powiatu Nowosądeckiego, a koszty organizacji rajdu i nagrody pokryło Starostwo Powiatowe. Organizatorem rajdu, tradycyjnie już, był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju.W tegorocznym rajdzie wzięło udział 16 drużyn, w tym jedna ze Słowacji.

Młodzież, ciesząc się przepiękną, wiosenną pogodą, pod opieką przewodników beskidzkich i ratownika GOPR wędrowała trzema trasami: ze Słotwin, Czarnego Potoku i spod pomnika Jana Kiepury na Górę Krzyżową, a następnie do figurki MB Krynickich Zdrojów, gdzie przy tablicy upamiętniającej świętego Jana Pawła zostawiła pamiątkowe chorągiewki i zapaliła znicze.Zakończenie rajdu nastąpiło w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością życia Jana Pawła II, Beskidu Sądeckiego i Krynicy-Zdroju, musieli także zaprezentować piosenkę turystyczną. Na każdego uczestnika czekał posiłek turystyczny (w tym miejscu specjalne podziękowania dla firmy „ Muszynianka” za zapewnienie wody mineralnej dla spragnionych uczestników).  Nie zabrakło tez wspólnej zabawy wszystkich uczestników i opiekunów – na placu przed szkolą  kilka razy odtańczono taniec belgijski- zabawy inspirował ks. Andrzej Faron. Nagrody i pamiątkowe dyplomy dla wszystkich drużyn wręczał Marian Ryba, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, który też, jako przewodnik beskidzki przewodził komisji Konkursu Turystycznego. Pani dyrektor Zespołu Szkół i Placówek z Piwnicznej-Zdroju Urszula Janusz uczestniczyła w pracach  komisji konkursowej piosenki turystycznej. W kategorii szkół zagranicznych wygrała Stredná Odborná Škola w Lipanach. Wśród szkół podstawowych najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 21 im. Jana Pawła II w Nowym Sączu. Najlepszym gimnazjum było Gimnazjum im. Jana Pawła w Łabowej, a rywalizację szkół Ponadgimnazjalnych wygrał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju. Nasze gimnazjum  reprezentowała 10-cio osobowa grupa uczniów:  (konkurs wiedzy i śpiew) - Michał Szczygieł IIId, Gabriela Wontorczyk IIa, Amelia Król Ia, (śpiew) - Faustyna Konieczna IIId, Gabriela Dobosz IIId, Dominika Owcarz IIId, Anita Furczoń IIIb, Monika Cabak IIa, Wiktoria Ormanty IIb, Karolina Zaczek IIIb. Grupą podczas rajdu opiekowali się : mgr. Danuta Binko (przygotowująca uczniów do konkursów) oraz ks. Piotr Kiełbasa (przygotowujący uczniów do śpiewu i akompaniujący uczniom podczas występu). Uczniowie otrzymali dyplom oraz puchar za I miejsce. Autorką tekstu piosenki zaprezentowanej przez naszą grupę była Gabriela Dobosz, poniżej tekst piosenki:

I.  Stań na szczycie wysokiej góry - poczuj tę moc. Patrz jak Jan Paweł z niebiańskiej chmury - podaje dłoń.

On ci pokaże góry wysokie - przepiękny  świat. Który ci ciężko było docenić - przez tyle lat.

Ref. A teraz popatrz, popatrz na nas z wysoka - na piękny świat.

Obejdź go wkoło, wkoło i spróbuj dostrzec - natury smak!

II. Twarz jego słońcem rozpromieniona - jest drogą twą. Zabierze ciebie przez lasów grona - natury tron.

On wędrówkami szczyty zdobywał - nie poddał się. Teraz w świat piękny, w podróż nieznaną - zabierze cię.   Ref.

III. Idź wędruj z nim przez łąki kwieciste - rozglądaj się. Dostrzeżesz tam dmuchawce przejrzyste - zachwycą cię.

Wsłuchaj się w ciche ćwierkanie ptaków - melodię tą. Niech wszyscy razem teraz śpiewają - piosenkę tą.  Ref.

IV.  Dziś Janie Pawle my Twoja młodzież - idziem w Twój ślad. By pomóc dostrzec naszym turystom - ten piękny świat.

Wędrując dzisiaj przez ciemne lasy - w Krynicy Zdrój. Odkryliśmy daleko schowany - natury strój. Ref.