DRZEWO RECENZJI - WARTO CZY NIE WARTO PRZECZYTAĆ

Konkurs skierowany był do uczniów klas III-VI oraz dla uczniów gimnazjów oraz szkół średnich województwa małopolskiego. Celem konkursu było rozwijanie twórczości literackiej dzieci i młodzieży, ich aktywności twórczej oraz rozbudzanie zainteresowań dzieci i młodzieży czytelnictwem. Wszystkie prace (na specjalnie przygotowanych w tym celu kolorowych karteczkach) zostaną zawieszone na przestrzennym drzewku wyeksponowanym w Oddziale dla Dzieci „Rajskie Jabłuszko”.
Konkurs „Drzewo Recenzji” zorganizowany został przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Oddział w Krakowie, w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski oraz Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Konkurs wsparł Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.

Do konkursu zgłoszonych zostało 221 prac ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
z województwa małopolskiego (w tym 154 prace ze szkół podstawowych, 49 prac ze szkół gimnazjalnych i 18 ze szkół ponadgimnazjalnych).

GABRIELA WONTORCZYK – uczennica klasy 2 a – otrzymała wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.