W dniu 9 kwietnia w sali obrad Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie odbył się etap wojewódzki (IV) XIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie wzięły udział czteroosobowe drużyny reprezentujące dziewięć parków województwa małopolskiego. Popradzki Park Krajobrazowy był reprezentowany przez drużynę naszego gimnazjum, która zwyciężyła w poprzednim etapie w Barcicach. W składzie naszej drużyny znalazły się:
1.    Konieczna Faustyna kl. III d
2.    Mołodec Paulina kl. II b
3.    Świgut Dominika kl. III b
4.    Totoś Joanna kl. II a

W pierwszej części konkursu wszyscy uczestnicy rozwiązywali test złożony z 25 pytań dotyczących wiedzy z biologii, geografii, ekologii oraz wiedzy o 11 parkach krajobrazowych województwa małopolskiego. W części drugiej rozpoznawali dwadzieścia slajdów przedstawiających chronione zwierzęta (z listy obejmującej około 100 gatunków) oraz dwadzieścia slajdów przedstawiających chronione rośliny. Po podsumowaniu wyników wyłoniono zwycięzców indywidualnych i drużynowych.
Nasza drużyna zaprezentowała się świetnie zdobywając I miejsce drużynowo.
Wyniki drużynowe:
I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Łabowej (Popradzki PK) 418pkt
III miejsce – Gimnazjum w Zalasowej (Park Krajobrazowy Pasma Brzanki)
II miejsce – Gimnazjum w Bibicach (Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie)
Cała drużyna otrzymała nagrody w postaci aparatów fotograficznych i książek z rąk Pana Tomasza Pietrusiaka,  Zastępcy Dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Wielkim sukcesem było również zajęcie I miejsca w konkurencji indywidualnej przez Faustynę Konieczną (106 pkt.), która otrzymała w nagrodę tablet.
Nasza drużyna będzie reprezentować już po raz dziewiąty województwo małopolskie na finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w dniach 25 - 29 maja 2015 roku w województwie lubuskim.
                                                          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów