Rok 2015 został uchwalony przez Sejm RP rokiem Jana Pawła II. W związku z tym faktem, stowarzyszenie GPS Kalwaria realizuje projekt "Kilometr z życia Jana Pawła II". Zadaniem uczestników projektu było wykonanie 1000 rysunków obrazujących wydarzenia z życia papieża Polaka. Projekt ten ma wymiar globalny. Poprzez włączenie do akcji osób mieszkających w takich państwach jak: Argentyna, Chile, Peru, Palestyna, Izrael i wielu innych można było doświadczyć powszechności Kościoła na całym świecie.

Tematyka prac pozwalała na to, aby wszyscy - młodsi i starsi, mogli się odnaleźć w projekcie. Pozwoliło to na spojrzenie na święte życie wielkiego Polaka z różnych perspektyw - od małego dziecka, aż po osoby, które o Janie Pawle II nie tylko słyszały, ale miały możliwość osobistego spotkania się z nim.

W naszej szkole organizatorem konkursu była pani Danuta Binko. Pięcioro uczniów wzięło udział w tym projekcie. Byli to: Diana Zielińska IIc, Piotr Zygadlewicz IIa,   Kamila Szczecina IIIa, Magdalena Frączek IIIb, Paulina Ciepiela IIIc.

O projekcie można przeczytać na stronie internetowej www.kilometrjp2.pl oraz na facebooku. Premierowa wystawa, podczas której będzie udostępniony kilometrowy baner, będzie miała miejsce 25 kwietnia 2015r. Po tym wydarzeniu, wystawa będzie miała charakter mobilny. Będzie można ją zobaczyć w różnych miejscach Polski, Europy czy świata.