Nasze koło zachęcało uczniów do udziału w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!” organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.
Celem konkursu jest zainteresowanie tematem bezpieczeństwa, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania różnorodnych zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Konkurs ma za zadanie promować wiedzę o bezpieczeństwie oraz kształtować prawidłowe postawy, rozwijać wyobraźnię i świadomość, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na wycieczce, podczas zabawy.
Szkoda, że tylko dwoje uczniów wykonało prace plastyczne. Byli to: Bartłomiej Klimczak z kl. III d oraz Gabriela Wontorczyk z kl. II a.