Zachęcamy wszystkich uczniów do uczestniczenia w naszych całorocznych akcjach charytatywnych oraz chroniących środowisko:
1. Zbiórka plastikowych nakrętek każdego rodzaju:
•    po napojach, sokach, wodach
•    po mleku
•    po ketchupach, majonezach
•    po środkach chemicznych (żele do prania, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, itp.)
•    po kosmetykach (żele pod prysznic, itp.)
UWAGA! Wszystkie nakrętki muszą być czyste i pozbawione papierowych elementów, nie mogą posiadać naklejonych cen. Przed oddaniem nakrętek należy je dokładnie oczyścić.
Za przyniesienie większej ilości nakrętek (ponad 100) można otrzymać pozytywną uwagę. Nakrętki należy oddać nauczycielowi biologii lub wychowawcy klasy. Nakrętki są gromadzone w sali biologicznej.

2. Zbiórka zużytych baterii.
Zachęcamy wszystkich uczniów, aby w trosce o środowisko naturalne aktywnie włączyli się do zbiórki zużytych baterii. Baterie można oddać nauczycielowi biologii lub wychowawcy klasy. Za przyniesienie 10 baterii można otrzymać pozytywną uwagę. Pojemnik na baterie znajduje się w sali biologicznej.
UWAGA! W każdym miesiącu można otrzymać maksymalnie trzy uwagi pozytywne łącznie za nakrętki i baterie.