„Bez porządnej biblioteki w porządnej szkole porządnie uczyć się nie da"
Jadwiga Andrzejewska

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Najpierw był to jeden dzień, od 2008 roku – cały październik. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2014r. brzmi:

"Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”

Z tej okazji w październiku:

•    WIZYTA KLAS PIERWSZYCH W BIBLIOTECE SZKOLNEJ - (zasoby biblioteki, katalog elektroniczny)

•    ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI – najciekawsze prace wykonane przez uczniów klas III gimnazjum na zajęciach artystycznych prowadzonych przez panią Joannę Złocką,  zostaną przekazane uczniom klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka  z Asyżu podczas uroczystego PASOWANIA NA CZYTELNIKA.

•    ULUBIONE KSIĄŻKI NASZYCH NAUCZYCIELI. Zadaniem łączników klasowych będzie przeprowadzenie krótkiego wywiadu na ten temat z wychowawcą klasy.