W dniu 25 lutego 2014 roku w Powiatowej i Miejsko-Gminnej  Bibliotece Publicznej w Starym Sączu Filia w Barcicach odbył się etap parkowy (III) XIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie wzięło udział 10 czteroosobowych drużyn z dziesięciu gimnazjów reprezentujących gminy z obszaru Popradzkiego Parku Krajobrazowego. W drużynie naszego gimnazjum znaleźli się następujący uczniowie:
1.    Banach Konrad kl. III b
2.    Chlebek Agnieszka kl. III c
3.    Świgut Dominika kl. II b
4.    Żywczak Małgorzata kl. III c
Konkurs został oceniony przez uczestników jako bardzo trudny. Cieszymy się, że nasi uczniowie poradzili sobie świetnie zajmując pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Łabowej – 186,5 pkt
II miejsce – Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu – 141 pkt
III miejsce – Gimnazjum w Szczawnicy – 131 pkt
IV miejsce – Gimnazjum w Krościenku – 126,5 pkt
Również bardzo dobrze wypadliśmy w klasyfikacji indywidualnej, w której rywalizowało 40 uczniów:
I miejsce – Żywczak Małgorzata – 52,5 pkt/56 pkt
II miejsce – Banach Konrad – 48 pkt/56 pkt
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Członkowie naszej drużyny otrzymali plecaki turystyczne. Małgosia Żywczak za zwycięstwo indywidualne została nagrodzona aparatem  fotograficznym, a nasze gimnazjum otrzymało mikroskop do sali biologicznej. Nasza drużyna  będzie reprezentować Popradzki Park Krajobrazowy w finale wojewódzkim tego konkursu, który odbędzie się 3 kwietnia w Krakowie. Uczniowie byli przygotowywani przez panią Jolantę Brożek.
                                                   Gratulujemy i życzymy dalszy sukcesów.