W dniu 9.05.2013 odbył się jubileuszowy dziesiąty już rajd szlakami Jana Pawła II organizowany przez SKKT oraz grupę młodzieży gimnazjalnej realizującą projekt edukacyjny - "Jak zorganizować szkolny rajd". W skład grupy projektowej wchodzą: Mateusz Kłębczyk IIa, Konrad Fiut IIc, Kamil Piętka IIc, Dariusz Kubisz IIc, Adam Sekuła IIc, Kamil Jawor IIc. Opiekunem grupy projektowej jest mgr Danuta Binko. Tegorocznym celem rajdu był Beskid Mały i Wadowice. Dokładny program rajdu przedstawiał się następująco:

4.50 - 5.00     - zbiórka przed szkołą w Łabowej,

5.00 - 8.30     - przejazd autokarem na trasie Łabowa - Targoszów,

8.30 - 11.00   - przejście czerwonym szlakiem turystycznym trasą Targoszów - Leskowiec (922 m n.p.m.),

11.00 - 12.00 - posiłek i odpoczynek w schronisku PTTK na Leskowcu oraz przeprowadzenie konkursu plastycznego pt. "pocztówka z rajdu",

12.00 - 12.10 - wejście na szczyt Groń Jana Pawła II (890 m n.p.m.),

12.10 - 12.20 - przejście do Sanktuarium Górskiego na Groniu Jana Pawła II,

12.30 - 13.00 - Msza Święta koncelebrowana w intencji rychłej kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II na Groniu Jana Pawła II,

13.30 - 14.30 - przejście Małopolskim Szlakiem Jana Pawła II,

14.30 - 15.00 - Przejazd autokarem ze wsi Ponikiew do Wadowic,

15.00 - 16.30 - nawiedzenie Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryji Panny w Wadowicach, zwiedzanie muzeum domu rodzinnego Jana Pawła II w    Wadowicach, zakup papieskich kremówek,

16.30 - 19.00 - przejazd autokarem z Wadowic do Nowego Sącza, przeprowadzenie konkursu wiedzy o Janie Pawle II,

19.00 - 19.30 - postój w Mc. Donaldzie w Nowym Sączu,

19.30 - 20.00 - przejazd z Nowego Sącza do Łabowej

W X Gimnazjalnym Rajdzie szlakami Jana Pawła II wzięło udział 43 uczniów. Nasze gimnazjum reprezentowali:

kl. Ib: Zygadlewicz Piotr, Bogdański Aleksander, Semla Grzegorz, Groń Damian,

kl. Id: Wójsik Bernard,

kl. IIa: Świgut Aleksandra, Sarata Patrycja, Peregrym Klaudia, Dobosz Szymon, Złocki Patryk, Mateusz Kłębczyk,

kl. IIb: Lisowska Patrycja, Mirek Maciej Zygmunt,

kl. IIc: Sekuła Małgorzata, Wójs Justyna, Fiut Konrad, Sekuła Adam, Pietkiewicz Katarzyna, Kubisz Dariusz,

kl. IIIa: Lelito Joanna, Zielonka Karolina, Krzysztofiak Anna, Zygadlewicz Maciej, ,

kl. IIIb: Toczek Marcin, Słaby Łukasz, Pucharska Marzena, Świgut Gabriela, Nosal Marek, Cieśla Magdalena, Lukasz Florek

kl. IIIc: Zielińska Karolina, Banach Natalia, Pakosz Łukasz

Kierownik rajdu: mgr Danuta Binko, opieka: mgr Przemysław Janisz, mgr Jakub Owsianka, ks mgr Kamil Wróbel

Gośćmi na naszym rajdzie byli:

- reprezentanci z Gimnazjum nr 3 w Jelnej z gminy Gródek nad Dunajcem:

Kamila Kmak kl. I, Anna Małek kl. I, Jarosław Baziak kl. III, Dominik Stelmach kl. III oraz ich opiekun -  ks. mgr Grzegorz Lubecki były ksiądz katecheta  naszego gimnazjum.

- reprezentanci ze Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Łabowej:

Wiktoria Zabawa kl. IV, Amelia Król kl. Vb, Wojciech Kulpa kl. Vb, Oliwia Nieć kl. Vb, Maciej Kłębczyk kl. VIb, Martyna Gaborek kl. VIb oraz ich opiekun - mgr Dorota Rolka

Każdy uczestnik rajdu otrzymał znaczek rajdowy (projektu Jarosława Dutki z kl. IIIc, ufundowany przez Wójta gminy Łabowa pana Marka Janczaka) oraz mapkę Małopolskiego Szlaku Jana Pawła II, mapkę "Makroregiony Karpat Polskich", tabelę "Wybrane szczyty Karpat polskich".

I miejsce w konkursie plastycznym pt. "pocztówka z rajdu" zdobyli: Gabriela Świgut IIIb, Piotr Zygadlewicz Ib, którym wręczono nagrody  książkowe,

I miejsce w konkursie wiedzy o Janie Pawle II, który był przeprowadzony w formie testu zdobył Marcin Toczek IIIb, który również otzrymał nagrodę  książkową,

Podczas rajdu ogłoszono również konkurs fotograficzny, którego wyniki zostaną ogłoszone do 24.05.2013.

Gościnne szkoły otrzymały dyplomy okolicznościowe za udział w rajdzie.

W rajdzie wzięli udział uczniowie z grupy projektowej: Konrad Fiut IIc, Adam Sekuła IIc, Dariusz Kubisz IIc,  Mateusz Kłębczyk IIa, którym bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji rajdu. Zwłaszcza Adam Sekuła, w organizację zaangażował się najbardziej. Serdecznie dziękujemy ks. mgr Grzegorzowi Lubeckiemu oraz ks. mgr Kamilowi Wróblowi za odprawienie Mszy Świętej na Groniu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do pięknej Oprawy Mszy Świętej - Łukasz Florek, Gabriela Świgut, Klaudia Peregrym, Natalia Banach, Adam Sekuła. Dziękujemy serdecznie również naszemu Przewodnikowi Beskidzkiemu, którym jest mgr Jakub Owsianka oprowadzający nas po górach od wielu lat. Liczymy na to, że piękna pogoda oraz wspaniała atmosfera na rajdzie dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Już teraz zapraszamy na kolejny rajd, który odbędzie się w jesieni b.r.

alt mce_tsrc=images/stories/danka/xrajd/1.JPG

alt mce_tsrc=images/stories/danka/xrajd/2.JPG