W dniu 12 lutego 2013r w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej – Curie w Starym Sączu odbył się etap parkowy (III) XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W konkursie wzięło udział 11 czteroosobowych drużyn z jedenastu gimnazjów reprezentujących gminy z obszaru Popradzkiego Parku Krajobrazowego. W drużynie naszego gimnazjum znaleźli się następujący uczniowie:
1.    Florek Łukasz kl. III b
2.    Kachniarz Joanna kl. III a
3.    Zdrojewski Karol kl. II b
4.    Żywczak Małgorzata kl. II c
Konkurs został oceniony przez uczestników jako bardzo trudny. Cieszymy się, że nasi uczniowie poradzili sobie świetnie zajmując pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej.
Oto wyniki konkursu:
Publiczne Gimnazjum w Łabowej
II miejsce –Gimnazjum w Rytrze
III miejsce – Gimnazjum w Muszynie
Również bardzo dobrze wypadliśmy w klasyfikacji indywidualnej, w której rywalizowało 44 uczniów:
I miejsce – Florek Łukasz
II miejsce – Zdrojewski Karol
III miejsce – Kachniarz Joanna
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu turystycznego. Nasza drużyna  będzie reprezentować Popradzki Park Krajobrazowy w finale wojewódzkim tego konkursu, który odbędzie się 4 kwietnia w Krakowie.
                                                   Gratulujemy i życzymy dalszy sukcesów.