19.10.2012 w godzinach 19.00-22.00 pod Krzyżem Jubileuszowym w Łabowej kolejny już raz odbyły się zajęcia terenowe z astronomii w ramach kółka geograficznego, które prowadzi mgr Danuta Binko. W zajęciach wzięło udział 14-tu gimnazjalistów. Na zajęciach obecni byli też goście: nasz stały gość na obserwacjach astronomicznych - pan Wojciech Binko (astroamator, członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, który udostępnia nam swój teleskop HEQ5, oraz udziela wskazówek astronomicznych) oraz rodzice uczniów - mgr Bernadetta Zygadlewicz i pani Wiesława Cieśla. Podczas zajęć uczestnicy mogli zapoznać się gdzie na niebie znajdują się Gwiazda Polarna, Wielka Niedźwiedzica, Mała Niedźwiedzica. Mieliśmy okazję zaobserwować przelatującą ISS (International Space Station - międzynarodową Stację Kosmiczną) oraz kilka meteorów z roju Drakonid. Przez teleskop oglądaliśmy: Księżyca, Jowisza, Neptuna, galaktyki (M31-Andromedę, M81, M82, M51), gwiazdy wielokrotne (Mizar, Albireo), mgławicę NGC6995-fragment mgławicy Veil, gromady kuliste (M13, M2, M3, M15), gromady otwarte (NGC869, NGC884- HaHi Persei, M45-Plejady). Program więc tym razem był wyjątkowo bogaty. Wieczór był chłodny, ale mogliśmy się ogrzać przy ognisku zorganizowanym przez Maksymiliana Bieniasa i Dariusza Niecia z klasy IIIa. Zajęcia bardzo się podobały i cieszą się dużą popularnością wśród uczniów pomimo późnej pory wieczornej. Poszerzają wiedzę uczniów z geografii i fizyki. Uczniowie interesują się astronomią czego dowodem jest udział i wysokie miejsca  w wojewódzkim konkursie na referat z astronomii i astronautyki w Niepołomicach (II miejsce Jarosław Dutka w 2012r, V miejsce Maria Augustyńska w 2011r). Zajęcia planujemy powtórzyć na wiosnę 2013.