14 – 16 IX 2012r
Hasło tegorocznej akcji brzmiało „KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ…., NIE ŚMIECĘ”. Hasło to nawiązujące do ludowej wyliczanki, miało zachęcić do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie  - lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. W tradycjach indiańskich szacunek oznacza szanowanie duchowych sił przyrody i troskę o wszystkie jej elementy: ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę, gwiazdy itd. I my powinniśmy zatroszczyć się w tym roku o zanieczyszczone przez dzikie wysypiska lasy, łąki i tereny otwarte. Włączając się do akcji zachęcaliśmy wszystkich do zrobienia porządków w najbliższej okolicy.
Dla pogłębienia świadomości i pobudzenia wyobraźni uczniów SK LOP zaproponowało udział w konkursie na plakat pt. „Jak kocham, lubię, szanuję przyrodę?”
Plakaty mogły być wykonywane przez grupę uczniów liczącą do 2 osób. Na konkurs napłynęło 13 prac ( 5 z klas pierwszych, 6 z klas drugich, 2 z klas trzecich). Oceny prac dokonało jury w składzie: Joanna Złocka  – nauczyciel plastyki, Joanna Zdrojewska – nauczyciel techniki, Jolanta Brożek – opiekun SK LOP
Oto wyniki:
I miejsce – Arleta Szeptak, Paulina Zaczyk kl. III a