W dniu 18 maja 2012 roku w Krynicy Zdrój odbył się po raz trzeci Powiatowy Rajd Szkół im. Jana Pawła II. Organizatorem rajdu jak zawsze był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła IIw Krynicy Zdroju, a patronat nad nim objęło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Rajd rozpoczął się o godzinie 9.00 pod pomnikiem Jana Kiepury w Krynicy Zdroju skąd 12 drużyn udało się na wyznaczone trasy po Krynicy i na Górę Parkową. Drużyny, których w sumie było 12, miały zapewnioną obsługę trasy przez kadrę ZSP im. Jana Pawła II : Barbarę Bałuc i Włodzimierza Godka - przewodników beskidzkich PTTK oraz Marcina Nowaka - ratownika krynickiej grupy GOPR.W punktach kontrolnych uczestnicy przybijali w dzienniczku rajdowym pieczątki, a przy tablicy Jana Pawła II poniżej figury Matki Boskiej Królowej Krynickich Zdrojów na Górze Parkowej zapalili znicz i przypięli chorągiewkę z nazwą swojej szkoły. Rajd to nie tylko wędrówka i dobra zabawa, ale także edukacja. W punkcie kontrolnym na szczycie Góry Parkowej sprawdzano drużynom zawartość apteczki, posiadanie mapy Beskidu Sądeckiego i obuwia sportowego, a na trasie podkreślano walory przyrodnicze i kulturalne regionu oraz konieczność dbania o nie. Przypomniano również tajniki znakowania szlaków. Uczestnicy mieli możliwość integracji z koleżankami i kolegami z innych szkól, a nawet państw, gdyż gościnnie udział w rajdzie wzięła zaprzyjaźniona Stredná Odborná Škola ze słowackich Lipan.W ZSP przy ul. Nadbrzeżnej dla strudzonych wędrowców czekał smaczny posiłek - naleśniki z serem, drożdżówka i gorąca herbata. Przygotowali i wydawali go uczniowie Technikum Gastronomicznego, a opiekunów obsługiwali uczniowie Technikum Hotelarskiego.  Nasze gimnazjum reprezentowała 10-osobowa grupa z kl. IIIb - Małgorzata Sarata, Małgorzata Mąka, Renata Zięba, Amadeusz Mirek,Justyna Lichoń, Katarzyna Sekuła,Natalia Jania, z kl. IIa - Joanna Kachniarz, Ewelina Maciak i z kl. II b - Karolina Rusiniak  pod opieką pani mgr Danuty Binko i ks.Kamila Wróbla. Uczestnicy przystąpili do rywalizacji w konkursach: wiedzy o szlakach papieskich na podstawie wydawnictwa „Małopolski Szlak Papieski imienia Jana Pawła II” A. Matuszczyka i piosenki turystycznej.W jury konkursu o szlakach zasiedli m. in. wicedyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, Maria Jabłońska oraz prezes Oddziału PTTK im. R. Nitribitta w Krynicy - Zdroju, Stanisław Winter.Wśród piosenek znalazła się turystyczna wersja "Koko..", ale największą furorę zrobiła "Pocztówka z Beskidu", którą wykonały w duecie dwie drużyny - ZSP z Krynicy - Zdroju i PG z Łabowej. Gimnazjaliści z Łabowej z opiekunem, Danutą Binko, dopisali własną zwrotkę i refren do "Pocztówki z Beskidu". Znalazło się tam oczywiście odwołanie do Jana Pawła II.
Beskid wiosną najpiękniejszy,
słońce z lasem w berka gra.
Wyruszamy w drogę pieszo
na szlak, który znasz.
Nasz Przewodnik i Opiekun
wiedzie nas do nieba bram,
Papież, co w poprzednim wieku
wskazał drogę nam, wskazał nam.
Refren: Wiosną radośnie szumią drzewa,
Jan Paweł II łączy nas,
wspólna wędrówka nas rozgrzewa,
dookoła dźwięcznie szemrze las.

W kategorii gimnazjów nasza grupa obroniła I miejsce, które zdobyliśmy również w ubiegłym roku. Nagrodą był puchar, dyplom dla grupy oraz indywidualne nagrody dla poszczególnych uczestników. Do konkursów naszą drużynę przygotowywali - mgr Danuta Binko i mgr Mariusz Gorczowski. Gratulujemy zwycięstwa!

Dokładniejsze informacje o rajdzie można uzyskać na stronkach:  http://www.sadeczanin.info/kosciol-i-religia/pilnujcie-mi-tych-szlakow-rajd-szkol-im-jana-pawla-ii,34217,   http://www.krynica.szkola.pl/info/aktualnosci.php,  http://www.youtube.com/watch?v=7Zn7tzGZ2ME

 alt

 

alt 

 

alt 

 

alt 

 

alt


alt


alt


alt


alt