Dnia 15 stycznia 2009 r. na stoku w Kamiannej odbyły się zawody narciarskie – slalom - V Puchar Wójta Gminy Łabowa. Na starcie stanęło ok. 100 zawodników, reprezentujących szkoły podstawowe z terenu gminy i gimnazjum. Zawodnicy startowali na trasach o różnym stopniu trudności i różnej długości.
Gimnazjaliści – dziewczęta i chłopcy – pokonywali tę samą trasę. Nagrodą główną był puchar. Zwycięzcy otrzymali także medale i dyplomy. Nagrody ufundował i wręczał pan Marek Janczak, wójt gminy Łabowa.
W zawodach startowało 14 dziewcząt z gimnazjum, ale ukończyło je 12. Spośród 26 chłopców sześciu nie ukończyło zawodów.
W kategorii dziewcząt wygrała Kasia Brożek, uzyskując czas 34,6 s, II miejsce zajęła Magda Ptak z czasem 39,7 s, a III – Dominika Burzyńska – 39,8 s.
W kategorii chłopców I miejsce zajął Sebastian Poręba z czasem 32,2 s, Patryk Plata z czasem 35,1 s zajął II miejsce, a Janusz Plata – III miejsce z czasem 36,1 s.
Pogoda sprzyjała, warunki były dobre. Zawody przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.
Wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.